Matouš Polák z WCA Holdingu vyzývá k boji proti koronaviru: Každý počítač pomůže

Praha, 18. března 2020 - Skupina Matouše Poláka WCA Holding zapojením několika desítek počítačů a stovek grafických karet pomáhá při hledání léku na COVID-19. V rámci celosvětového boje proti koronaviru SARS-CoV-2 se postupně přidávají jednotlivci, společnosti i organizace po celém světě, aby se urychlil výzkum a následná výroba léku proti tomuto agresivnímu viru. Každý počítač může proces objevení účinné protilátky urychlit.

WCA Holding se připojuje k projektu Stanfordovy univerzity Folding@Home, který využívá sdíleného výkonu všech zapojených počítačů k simulaci při vývoji léku na COVID-19. Jelikož je virus v neustálém a neuspořádaném pohybu, je potřeba nasimulovat obrovské množství variant vazby proteinu na receptor tak, aby mohlo dojít k optimalizaci účinné látky vznikajícího léku. Samotný projekt běží již několik let, v minulosti například sdílený počítačový výkon sloužil vědcům k vývoji léku na Alzheimerovu, Parkinsonovu a Huntingtonovu chorobu.

„Když jsme se dozvěděli o výzvě Folding@Home, neváhali jsme přepnout výkon několika stovek grafických karet pro těžbu kryptoměn a zapojit ho do projektu. Chceme tak maximum kapacity věnovat výzkumu léku na onemocnění způsobené koronavirem,“ říká Matouš Polák, majitel WCA Holdingu a dodává: „Obracíme se na další firmy i na jednotlivce, kteří disponují vysokým počítačovým výkonem, aby se do Folding@Home zapojili. Každá simulace je jako zakoupení sportky: čím více tiketů zakoupíte, tím větší šanci máte vyhrát jackpot, v tomto případě najít řešení.“

Zapojit se do projektu může každý, stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci Folding@Home z webu, přidat se tak k tisícům počítačů z celého světa a stát se součástí nejvýkonnějšího počítače na světě.

Výzva @prepni_to

Matouš Polák je majitelem WCA Holdingu, který podporuje investice do technologických firem a startupů. Prostřednictvím iniciativy #prepnito vyzývá majitele společností, aby přizpůsobili svoje myšlení a firmy tak, aby byly užitečné nejen sobě, ale i svému okolí. Vedle aktivní podpory projektu Folding@Home již nechal upravit výrobní linku z produkce krémů (název společnosti), kterou vlastní, na výrobu dezinfekce. Součástí Polákovy činnosti je také Nadační fond Helpínek, jehož prostřednictvím WCA Holding pomáhá dětem.

Ještě nikdy nebyla vzájemná spolupráce důležitější

Kampaň podporují

  • WCA Holding
  • Helpinek
  • Erebos
  • ZS Eduard
  • Emspoma
  • Slamka
  • Soulmates
  • Sensetio
Cookie Icon
Tyto webové stránky používají soubory cookies pro sledování návštěvnosti za účelem optimalizace webu.